Menu Zamknij

Jak być bardziej eko?

biodegradowalny kubek i drewniany widelec

Wielu z nas jest coraz bardziej interesuje się tematem ochrony środowiska. Zdajemy sobie sprawę z tego co zagraża naszej planecie. Staramy się wprowadzić w życie nowe, lepsze nawyki. Oszczędzamy wodę, prąd, nie zaśmiecamy środowisko i staramy się zmniejszyć liczbę plastiku w naszym życiu. Jak być bardziej eko?

Dobre nawyki

Chcesz zadbać o planetę? To czas na pewne postanowienia. Na zakupy – noś ze sobą własną, materiałową torbę. Segreguj śmieci. Oszczędzaj wodę i prąd. Nie marnuj jedzenia. Nie kupuj bezmyślnie ubrań i zbędnych przedmiotów. Wprowadzaj stopniowo te nawyki, a planeta poczuje różnicę.

Impreza w plenerze? Wybierz eco sztućce!

Organizujesz grilla ze znajomymi? A może imprezę urodzinową dla dziecka? Zamiast plastikowych sztućców, talerzyków czy słomek wybierz te drewniane, papierowe lub z innych eko materiałów! Goście nie zauważą różnicy, a ty postawisz kolejny krok w ratowaniu planety! Eko sztućce, talerze, miski lub słomki znajdziesz TUTAJ.

Ekologia w domu

Szykujesz się do długiego sprzątania? Wybierz ekologicznych pomocników. Zaopatrz się w ściereczki, gąbki czy worki na odpady z ekologicznych materiałów. W kuchni również możesz być eko. Wybierz ekologiczne filtry do kawy, foremki czy do pieczenia. Wszystko to znajdziesz TUTAJ.