Menu Zamknij

Dlaczego powinniśmy ograniczać użycie plastiku?

segregacja odpadów

Każdy z nas często słyszy, że aby uratować naszą planetę musimy ograniczyć wszelkie użycie plastiku. Z czego to wynika i dlaczego plastik jest tak groźny dla Ziemi?

Ekolodzy mówią, ze w 2050 roku we wszystkich morzach o oceanach będzie pływało więcej plastiku, niż morskich stworzeń. Ryby przez plastik w morzach i oceanach mogą żywić się cząsteczkami mikroplastiku. Następnie ryba, która żywiła się plastikiem może trafić na twój stół, a to zdecydowanie niezdrowe i niebezpieczne.

Wszelkie reklamówki, słomki czy ostro zakończone opakowania mogą zmylić morskie istoty i sprawić, że zginą wolną i bolesną śmiercią. Ale na domiar złego – plastik nie zaniczyszcza tylko oceanów. Plastik (w postaci pyłu) znajduje się również w powietrzu. Wszelkie wykonane z plastiku torby czy butelki mogą rozkładać się nawet od 100 do 1000 lat!

Aby uratować świat od zanieczyszczenia plastikiem musimy zacząć od siebie. Plastikowe torby jednorazowe, zastąpmy papierowymi lub materiałowymi. Plastikowe sztućce zamieńmy na drewniane. Zawsze gdy możemy wybrać pomiędzy plastikiem, a innym, lepszym tworzywem, wybierajmy to drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *