Menu Zamknij

Jak zorganizować ognisko w harcerskim stylu?

Kiedy długie letnie wieczory stają się coraz cieplejsze, chcemy spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz wśród śpiewu ptaków i ciepłych promieni słońca. Wtedy wpadamy na genialny pomysł – zorganizujmy ognisko. Zapraszamy rodzinę czy znajomych i przygotowujemy ognisko rodem z lat naszej młodości. Jak przygotować ognisko w harcerskim stylu?

Ważne jest przede wszystkim wcześniejsze stworzenie miejsca na ognisko. Bez problemu możesz je zbudować we własnym ogrodzie. Pamiętaj jednak aby nie znajdowało się ono zbyt blisko drzew. Nie zapomnij o odpowiedniej ilości drewna, aby rozpalić i utrzymywać ogień przez cały wieczór.

Ważne są kije, na których upieczemy kiełbaski. Jeśli chcesz w pełni zachować harcerski styl, możesz zdecydować się na prawdziwe gałęzie, prosto z lasu. W innym wypadku należy zakupić metalowe kije do kiełbasek. Po upieczeniu kiełbasek przechodzimy do konsumpcji. Jeśli nasze ognisko ma być niczym z harcerskiego obozu nie możemy wykorzystać domowej zastawy. Konieczne będą jednorazowe talerzyki, sztućce i kubki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *