Menu Zamknij

W czym upiec babeczki?

Wielkanocny, świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami. Choć w tym roku może się nieco różnić od tych z wcześniejszych lat, tradycje pozostają takie same. Nasze stoły zapełnią przeróżne wypieki – również wielkanocne babeczki czy muffinki. W czym lepiej je upiec?

Foremki papierowe

Kiedy decydujemy się na formy papierowe, musimy pamiętać o tym aby ułożyć je dodatkowo w specjalnej formie i dopiero wtedy wypełniać ciastem, dzięki czemu nie rozleje się ono podczas pieczenia. Jeżeli papierowe foremki są dobrej jakości, nie będą one mniej trwałe od tych silikonowych, a ciasto po upieczeniu będzie się bezproblemowo odklejać. Ich plusem jest spora ilość wzorów i kolorów.

Foremki silikonowe

W przypadku foremek silikonowych, nie musimy martwić się o dodatkową formę. Są one bardziej masywne od foremek papierowych, przez co są wystarczające. Ich zaletą jest wielorazowość. Jeden produkt starczy nam na upieczenie wielu babeczek. Na rynku nie znajdziemy jednak tylu wzorów co w przypadku papierowych, a podawać babeczki będziemy musieli już bez foremki.

Foremki metalowe

Formy wykonane z metalu mogą sprawić nam najwięcej problemów. Szybko się nagrzewają, a odklejenie ciasta od takiej foremki to często nie lada wyzwanie. Dodatkowo, do wyboru mamy jeden kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *