Menu Zamknij


Jako firma zajmująca się dostarczaniem wszelkiego rodzaju toreb papierowych oraz artykułów jednorazowego użytku, oferujemy także folie termokurczliwe, które znajdują szereg zastosowań w branży przemysłowej. Ten wyjątkowy materiał z powodzeniem sprawdza się do pakowania wszelkiego rodzaju produktów w większe pakiety lub opakowania jednostkowe. Można zastosować ją do tworzenia zestawów takich artykułów jak butelki, puszki, książki czy kartony. Tak zapakowana seria produktów jest nie tylko łatwiejsza w transporcie, ale także magazynowaniu.

Oferta folii termokurczliwych

W naszym asortymencie znajdą Państwo dwa typy materiału, który można zastosować zależnie od rodzaju produktu, który chcą Państwo zapakować oraz maszyn, jakimi Państwo dysponują.

Proponujemy folie wykonane z tworzywa PVC oraz poliolefin – obie w wersji taśmowej. Wszystkie dostosowane są do obsługi na urządzeniach dostępnych w naszym asortymencie, a więc do maszyn pakujących typu Baby Pack, Dibipack czy urządzeń B270, E190, B160 stworzonych do zamykania zarówno mniejszych, jak i większych pojemników czy opakowań zbiorczych i jednostkowych. Proponowane produkty to także niezbędny materiał do zgrzewarek półautomatycznych oraz ręcznych.

Właściwości folii termokurczliwych

W zależności od wybranego przez Państwa materiału, proponowane przez nas taśmy różnią się swoimi parametrami technicznymi. Folia termokurczliwa na bazie poliolefin charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością, dlatego dedykowana jest do pakowania produktów o większej masie lub nieregularnych kształtach i ostrych krawędziach takich jak książki, puszki, kartony i wiele innych. Jej zalety to także wysoki poziom przezroczystości oraz odporności na przebicia, rozerwanie czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Taśma termokurczliwa wykonana z tworzywa PVC przeznaczona jest do pakowania ręcznego lub półautomatycznego. Stosuje się ją do tworzenia pakietów zbiorczych i jednostkowych wyrobów lub pakowania żywności np. w firmach cateringowych. Ze względu na swoje przeznaczenie jest dostosowana do bezpośredniego kontaktu z produktami żywnościowymi, gwarantując szczelność oraz bezpieczeństwo. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami zgrzewania oraz wysokim stopniem przezroczystości. Dzięki wysokiej jakości materiału PVC, z którego została stworzona, jest także odporna na zrywanie.